۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

تصمیم گیری در مورد انتخاب کابل شبکه

خانه > مقالات  > تصمیم گیری در مورد انتخاب کابل شبکه

تصمیم گیری در مورد انتخاب کابل شبکه

کابل شبکه

آیا می دانید برای انتخاب کابل شبکه به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ برای انتقال اطلاعات و دیتا های خود به چه نوع کابل شبکه ایی نیاز دارید؟ در مقالات قبل شما را با انواع مختلف کابل شبکه آشنا کردیم، و همچنین شما را با مدل های مختلف کابل شبکه مانند کابل شبکه Digilink Schneider  و Nexans outdoor و Belden Cat 6 و Corning Cat 6 آشنا کردیم. حالا که با مدل های مختلف کابل شبکه آشنا شدید وقت آن است تا تصمیم بگیرید کدام نوع کابل شبکه مناسب کار شماست و به کدام یک از انواع کابل شبکه نیاز دارید. با ما همراه باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

کدام یک از مدل های کابل شبکه را باید انتخاب کنیم؟ همانطور که هیچ کامپیوتر و هیچ روتری بهترین نیست و بستگی به کاربرد و استفاده افراد و همچنین نیاز آن ها دارد. در مورد کابل شبکه نیز همینطور است.

از لحاظ اقتصادی قیمت کابل شبکه Cat 5e از سایر مدل های کابل شبکه ارزان تر است. کابل شبکه Cat 6 کمی گران تر است. البته این موضوع را نیز باید در نظر بگیرید که کابل شبکه Cat 5e برای گوشه ها و ستون و پیچ خوردن مناسب تر است چرا که بسیار انعطاف پذیر است. این در حالی است که کابل شبکه Cat 6 کمی ضخیم تر است و به همین خاطر دوام بیشتری دارد. برای افرادی که می خواهند به طور حرفه ایی تری از کابل شبکه استفاده کنند بهتر است تا از کابل شبکه Cat 6 و کابل شبکه Cat 6a استفاده کنند.

برای انتقال اطلاعات و استفاده از وسایلی مانند مادربرد به سرعتی حدود 10 کیلو بایت بر ثانیه نیاز است به همین خاطر به کابل شبکه ایی نیاز است که تا سرعت های بالا را پشتیبانی کند و کابل شبکه Cat 6a بسیار برای این نوع کاربرد ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

یک × 5 =