۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

خانه > مقالات  > تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

کابل شبکه

همانطور که می دانید کابل شبکه انواع مختلفی دارد، کابل شبکه هم می تواند به صورت کابل شبکه outdoor باشد و هم می تواند به صورت indoor آیا می دانید فرق بین کابل شبکه Cat5 با Cat5e و یا با Cat 6 چیست؟ در مقالات قبل شما را با برخی تفاوت های انواع مختلف کابل شبکه آشنا کردیم. و همچنین از فواید کابل شبکه outdoor گفتیم و شما را با مدل های متفاوت کابل شبکه outdoor آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد کابل شبکه و انواع آن اطلاعات بیشتری به دست آورید.

کابل شبکه Cat5 چه نوع کابلی است؟

کابل شبکه دارای استاندارد های مختلفی است. این نوع کابل شبکه یکی از رایج ترین مدل های کابل شبکه است. اگرچه امروزه این نوع کابل شبکه کمی قدیمی شده است. سرعت انتقال دیتا ها در این نوع کابل شبکه بسیار قابل توجه است. سرعت این نوع کابل شبکه حدود 100 مگابایت تا فاصله ی 100 متر است. این روز ها دیگر کسی از کابل شبکه Cat5 استفاده نمی کند.

کابل شبکه Cat5e چه نوع کابلی است؟

کابل شبکه بعدی Cat5e است. حرف e آخر Cat5e به معنی ارتقا یافته(Enhanced) است. کابل های مدرن Cat5e دارای استاندارد ها بیشتری هستند. طراحی کابل شبکه Cat5e به گونه ایی است که مقدار کراستاک را کاهش دهد.( کراستاک: سیگنال هایی که به طور نا خواسته در مجموعه ایی از مدارات ارتباطی یا کامپیوتری که از وجود ترافیک در کانالهای دیگر یا از تداخل ناشی می شود). سرعت انتقال اطلاعات در کابل شبکه Cat5e 1000 مگابایت بر ثانیه است. از این نوع کابل شبکه برای بسیاری از کاربرد های تجاری و اداری استفاده می شود. قیمت این نوع کابل شبکه معمولا از سایر کابل های شبکه ارزان تر است اما با این حال سرعت این نوع کابل شبکه برای یک راه اندازی شبکه ایی  جدید کم است.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

12 + 11 =