۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

شناخت مدل های مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

خانه > مقالات  > شناخت مدل های مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

شناخت مدل های مختلف کابل شبکه( بخش دوم)

کابل شبکه

کابل شبکه انواع مختلفی دارد. هرکدام از مدل های کابل شبکه اطلاعات و دیتا ها را با سرعت و کیفیت متفاوتی انتقال می دهد. به همین خاطر بنا به استفاده و نیازی که به کابل شبکه دارید باید کابل شبکه مورد نیازتان را خریداری کنید. کابل شبکه هم می تواند indoor با شد و هم می تواند کابل شبکه outdoor باشد.

در مقالات قبل در مورد ویژگی های کابل شبکه outdoor اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیران قرار دادیم و از فواید کابل شبکه outdoor گفتیم. علاوه بر این با مطالعه مطالب قبل می توانید در مورد کابل شبکه digilink schneider و کابل شبکه Belden Cat 6 و کابل شبکه corning cat 6 نیز اطلاعات مفیدی به دست آورید.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با برخی مشخصات کابل شبکه Cat 6 a و Cat 7 آشنا کنیم.

آیا با کابل شبکه Cat 6 a آشنایی دارید؟

کابل شبکه Cat 6 a کابل شبکه بعدی است که حرف ” a” در آخر Cat 6 a به معنی تکمیل شده و تقویت شده است (augmented). این نوع کابل شبکه از سری کابل های قبلی ضخیم تر است و از کراستاک جلوگیری می کند. سرعت این نوع کابل شبکه نیز 10 مگابایت بر ثانیه است. این نوع کابل شبکه به خاطر روکشی که دارد برای استفاده در مناطق صنعتی کاربرد دارد. اما یکی از نقاط ضعف این نوع کابل شبکه مربوط می شود به انعطاف پذیری پایین این مدل کابل شبکه.

آیا کابل شبکه Cat 7 را می شناسید و با مشخصات آن آشنا هستید؟

آخرین نوع کابل شبکه، کابل شبکه Cat 7 است. این نوع کابل شبکه دارای روکش است. در فواصل کوتاه سرعت این نوع کابل شبکه بسیار بالا است و تا 100 گیگابایت می رسد و در فواصل بلند تر سرعت کابل شبکه Cat 7 تا 10 گیگابایت سرعت دارد. این نوع کابل شبکه نیز کاربرد های بسیار زیادی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

دوازده − 6 =