۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه

خانه > مقالات  > باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه

باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه

همانطور که می دانید انتخاب کابل شبکه بسیار مهم است و شما باید ابتدا با کاربرد ها و ویژگی های کابل های شبکه آشنایی کافی داشته باشید تا بتوانید کابل شبکه مورد نیازتان را تهیه کنید. در مقالات قبل شما را با انواع مختلف کابل شبکه، شناخت مدل های مختلف کابل شبکه، کابل شبکه Corning، Belden ، Nexans و Digilink آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا شناخت بیشتری در مورد کابل شبکه به دست آورید و همچنین مدل های مختلف کابل شبکه را بهتر بشناسید.

تمام کابل های شبکه مانند هم نیستند. فرق میان انواع مختلف کابل شبکه در چیست؟ از کجا می دانید چه نوع کابل شبکه ایی را باید انتخاب کنید. بیایید با هم نگاهی به تفاوت های فیزیکی و فنی انواع مختلف کابل شبکه بیاندازیم.

همانطور که می دانید کابل های شبکه بر اساس خصوصیات و مشخصاتی که دارند به دسته های مختلفی طبقه بندی می شوند. آیا می دانید چه زمان باید از کابل شبکه روکش شده و یا بی روکش استفاده کنید؟

تفاوت های فنی

خصوصیات و ویژگی های کابل شبکه به همان راحتی که شکل آن تغییر پیدا می کند قابل تشخیص نیست. در جدول زیر طول، سرعت و قدرت چند مدل کابل شبکه نشان داده شده است.

هر چه عدد مربوط به طبقه بندی کابل شبکه بالا تر رود سرعت کابل شبکه نیز بیشتر می شود. هر یک از دسته بندی ها تا جایی که امکانش باشد از تداخل و کراستاک( cross-talk) جلوگیری می کند و همچنین در سیم عایق سازی می کند.

هر اتصالاتی در اینترنت شما به پشتیبانی سرعتی با 1 گیگابایت نیاز دارد. کابل شبکه Cat 5 با Cat5 e از نظر ظاهری و فیزیکی خیلی تقاوتی ندارد. اما بر روی کابل شبکه Cat 5 e سنجش دقیق تری برای کنترل کراستاک انجام شده است تا عملکرد بهتری داشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

دو × یک =