۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه( بخش دوم)

خانه > مقالات  > باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه( بخش دوم)

باید ها و نباید ها در انتخاب کابل شبکه( بخش دوم)

کابل شبکه

وظیفه انتقال اطلاعات و همچنین دیتا ها بر عهده کابل شبکه است. همچنین برای کار با اینترنت و استفاده از اینترنت به کابل شبکه نیاز دارید. انواع مختلفی کابل شبکه تولید می شود که باید مطابق با نیازتان در برای انتقال اطلاعات از کابل شبکه مخصوصی استفاده کنید. در مقالات قبل شما را با کابل شبکه Corning، Nexans و .Digilink آشنا کردیم. همچنین اطلاعات مفیدی در مورد باید ها و نباید های کابل شبکه به دست آوردید و از راهنمای خرید کابل شبکه اطلاع پیدا کردید. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص کابل شبکه در اختیارتان قرار دهیم تا شناخت بیشتری در این مورد به دست آورید.

در مقاله قبل شما را با برخی تفاوت های کابل شبکه از قبیل تفاوت های فنی آشنا کردیم. در اینجا می خواهیم به تفاوت های فیزیکی سیم ها و کابل های شبکه بپردازیم.

آیا تفاوت های فیزیکی کابل شبکه باعث تغییر در سرعت انتقال دیتا ها می شود؟ ایزولاسیون و عایق سازی و همچنین روکش سیم ها بر نحوه کارکرد کابل شبکه تاثیر می گذارد. کابل های بهم تابیده توسط الکساندر گراهام بل ابداع شدند. این کابل ها در سال 1881 برای استفاده در تلفن ابداع شدند. او متوجه شد که با تابیدن و پیچاندن سیم انتقال اطلاعات بهتر انجام می شود.

از لحاظ فیزیکی دو نوع تفاوت اصلی بین کابل شبکه Cat 5 e و همچنین کابل شبکه Cat 6 وجود دارد که عبارت اند از: تعداد پیچ و تاب در هر سانتی متر در سیم و همچنین ضخامت روکش سیم.

طول پیچ خوردگی سیم ها استاندارد نیست، اما به طور معمول Cat 5 e در هر سانتی متر  1.5 در 2 پیچش وجود دارد. و همچنین بالای 2 پیچش در هر سانتی متر برای کابل شبکه Cat 6 وجود دارد.

جالب است بدانید که در بسیاری از کابل های شبکه Cat 6 از یک نوار باریک نایلونی که از بروز کراستاک و همچنین تداخل ها جلوگیری می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

3 × پنج =