۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

در انتخاب کابل شبکه چه مواردی را باید مورد بررسی قرار دهیم؟

خانه > مقالات  > در انتخاب کابل شبکه چه مواردی را باید مورد بررسی قرار دهیم؟

در انتخاب کابل شبکه چه مواردی را باید مورد بررسی قرار دهیم؟

کابل شبکه

همانطور که می دانید کابل شبکه کابل و سیمی است که دیتا ها و اطلاعات را از پایگاهی به پایگاه دیگر انتقال می دهد. سرعت انتقال اطلاعات در انواع مختلف کابل شبکه با هم متفاوت است. در مقالات قبل شما را با مدل های مختلفی از کابل شبکه آشنا کردیم و خصوصیات هر یک را به شما توضیح دادیم. تا در انتخاب کابل شبکه آگاهی های لازم را بهه دست آورید. مانند توضیحاتی در مورد کابل شبکه Corning، Digilink و یا Nexans . در ادامه با ما همراه باشید تا شما را در خرید کابل شبکه راهنمایی کنیم.

همانطور که قبلا گفتیم بسیاری از کابل های Cat 6 دارای نوار باریک نایلونی هستند که از کراستاک و تداخل بین خطوط جلوگیری می کنند. در واقع کابل شبکه Cat 5 نیازی به این نوار باریک ندارد ولی برخی از تولید کنندگان کابل شبکه این نوار باریک را به محصولشان اضافه می کنند. در حالی که نوار باریک نایلونی از بروز کراستاک و تداخل جلوگیری می کند روکش های ضخیم تر نیز از تداخل ها و تداخل های خارجی جلوگیری می کنند. در عکس زیر کابل شبکه Cat 5 روکش باریک تری از سایر کابل ها دارد. اما این نوع کابل شبکه تنها کابلی است که دارای نوار باریک نایلونی است.

به دلیل اینکه بیشتر کابل های شبکه پیچ خورده و تاب خورده هستند تولید کنندگان کابل شبکه بیشتر از روکش در کابل های شبکه استفاده می کنند تا مقاومت بیشتری در برابر تداخل امواج ایجاد شود. کابل هایی که دارای روکش نیستند گزینه مناسبی هستند تا از آن ها برای کابلی بین دیوار و کامپیوترتان استفاده کنید. اما برای جاهایی که امکان بروز تداخل امواج وجود دارد بهتر است از کابل های شبکه روکش دار استفاده کنید.

راه های مختلفی برای روکش دار کردن کابل شبکه وجود دارد که در مقالات بعدی برخی از ان ها را به اطلاعتان خواهیم رساند. همچنین می توانید با مطالعه مقالات قبل اطلاعات مفیدی در مورد تصمیم گیری در مورد انتخاب کابل شبکه به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

چهارده − 13 =