۰۲۱-۳۳۹۹۳۷۳۴

تماس با ما

جستجو
فهرست
 

تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه(بخش اول)

خانه > مقالات  > تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه(بخش اول)

تفاوت بین انواع مختلف کابل شبکه(بخش اول)

کابل شبکه

همانطور که می دانید وظیفه کابل شبکه انتقال اطلاعات و دیتا ها است. در مقالات قبل شما را با انواع مختلف کابل شبکه و مدل های متنوع و گوناگون آن آشنا کردیم. همچنین از فواید کابل شبکه outdoor گفتیم.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تفاوت های بین انواع مختلف کابل شبکه آشنا کنیم.

آیا می دانید کابل شبکه Cat 5, Cat 5 e کابل شبکه , Cat 6 کابل شبکه , کابل شبکه Cat 6 a,  و کابل شبکه Cat 7 چه تفاوت هایی با هم دارند؟

هنگامی که توسعه دهنده های اینترنتی ترقی پیدا می کنند، استقامت و پایداری اینترنت و شبکه به سیم و کابل شبکه ارتباط پیدا می کند. واژه ی Cat مخفف واژه دسته بندی ( Category) است، که بر اساس سرعت انتقال دیتا ها به دسته های مختلفی طبقه بندی می شود. کابل شبکه عملکرد بسیار پر قدرتی دارد و همچنین دارای تداخل کمتری است. خصوصیاتی که کابل های شبکه دارد برای بازی کردن و گِیمینگ مانند سایر سناریو های اینترننتی از جمله دانلود کردن و تماشای ویدئو بسیار مناسب است. وقتی شبکه اینترنتی شما ترقی و پیشرفت می کند مطمئنا به سیم ها و کابل شبکه بیشتری نیاز دارید، اما آیا می دانید چه نوع کابل شبکه و سیمی را باید انتخاب کنید؟ امروزه مدل های مختلفی کابل شبکه تولید می شود.

سال ها کابل شبکه Cat 5 مورد استفاده بود و مدل دیگری از آن طبقه بندی با کمی تغییر کابل شبکه Cat 5 e نامیده می شد. عددی که بعد از Cat می آید مربوط به خصوصیاتی است که آن کابل شبکه دارد.

از زمانی که سیم های مسی تلفن برای ارتباطات صوتی طراحی شد، انتقال اطلاعات و دیتا ها شکل گرفت. این کابل ها بدون روکش بودند و به عنوان کابل شبکه Cat 1 شناخته شدند. در واقع هیچ کس از این نوع کابل شبکه برای اتصالات دیتا استفاده نمی کند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

8 − شش =